Novinky / Akce

celkem 97 záznamů <<..2 3 4..>>
Jennifer Ofori zakončila univerzitu v roce 2016

Jennifer Ofori, se narodila 10. října 1990. Své základní vzdělání získala na škole Obom RC, ve stejně vesnici, kde má Humanitas Afrika působiště v Ghaně.
V roce 2007, se dostala na střední školu, obor podnikání v hl.m. Accra.  Právě v této době byla přiřazena do projektu Humanitas Afrika – Patronství, jelikož neměla nikoho schopného finančně zajištit její středoškolské vzdělání.

Více

Letní uzavření knihovny

26/06/16

Vážení přátelé a čtenáři,

naše knihovna přeruší provoz ve čtvrtek 30.června na letní prázdniny.

Budeme se na Vás těšít po prázdninách, počínaje čtvrtek 29.září 2016.

Přejeme vám krásné léto.

Africké informační centrum

Pod záštitou Jihoafrické ambasády v Praze,

HUMANITAS AFRIKA, ve spolupráci s Goethe-Institutem,

si Vás dovoluje srdečně pozvat, u příležitosti oslav mezinárodního Dne afrického dítěte, na výjimečné Dětské odpoledne, které se bude konat 18. června 2016 v Goethe-Institutu, od 15:00 – 18:00.

Více

Dovolte potěšit vás reportáží TV Noe o naší práci v Africe a studentce/koordinátorovi projektu Patronství školáků, kteří navštívili Českou republiku: www.tvnoe.cz/video/8081 (od 16:25 min).

Více

Přečtěte si pro radost 5 příběhů Patronství školáků, které jsou možné i díky Vám.

Více
Děti se radují z dopisů z České republiky

Adjara Allotey má velkou radost z dopisu a balíčku, který obdržela od svých patronů z Brna.

Více

Hosté z Humanitas Afrika v Sama doma České televize

18/11/15

Hosté z Humanitas Afrika v Sama doma České televize

Ghanská dívka Amina, která díky liberecké patronce získala vzdělání, a koordinátor Humanitas Afrika Emmanuel, vystoupili v pořadu Sama Doma. Podívejte se v archivu České televize.

Ghanská dívka se v Praze poprvé setkala se svojí patronkou

Ghanská dívka z projektu Patronství školáků se 11.10.2015 poprvé setkala se svojí patronkou z Liberce, která ji podporuje ve studiu již 12 let.

Více
tisková zpráva - ghanská dívka v 7 českých městech

9. října, 2015 přiletěla do České republiky ghanská dívka Amina Abdullah (20), která díky 12-leté podpoře české dárkyně v projektu Patronství školáků ukončila ZŠ a SŠ a nyní studuje krejčovství/módní návrhářství. Již nyní vytváří krásné šaty z tradičních afrických látek. Amina byla vybrána jako zástupkyně několika stovek podporovaných studentů z nejchudších rodin Ghany, Beninu a Keni. Za doprovodu ghanského koordinátora Emmanuela Hayforda se setká s veřejností, médii a studenty a bude vyprávět svůj příběh.

Více
Setkání s ghanským koordinátorem v 7 českých městech

Srdečně Vás zveme na setkání s naším ghanským koordinátorem Emmanuelem Hayfordem a jednou z podporovaných dívek. Budou vyprávět o svém životě a práci, promítnou videa a fotografie a zodpoví Vaše dotazy. Využijte této jedinečné příležitosti získat informace z první ruky!

Více