Novinky / Akce

celkem 102 záznamů <<..2 3 4..>>

NGO Market je jedinečnou jednodenní akcí, která od svého vzniku v roce 2000 neustále rozšiřuje svůj rozsah i záběr. Neziskové organizace aktivní ve vzdělávání, dobrovolnictví, oblasti lidských práv, environmentální problematice nebo jiných oblastech mají možnost představit své aktivity široké veřejnosti, navázat nová partnerství, zaujmout a oslovit sponzory a dobrovolníky, ale i získat nové vědomosti potřebné pro úspěšné vedení své organizace.

Více
Projekt na podporu multikulturní výchovy „Okno do Afriky – Africká odpoledne pro školy“

Jako reakci na nedůvěru vůči přistěhovalcům z chudých zemí Afriky, která se v současné době zvyšuje v české společnosti a pramení zejména ze zažitých předsudků a neznalosti odlišného kulturního prostředí, nabízí Humanitas Afrika, o.p.s. ve školním roce 2016/2017 a 2017/2018 žákům základních škol 10 vzdělávacích workshopů.

Více
Adventní benefiční koncert vokální skupiny "Nsango Malamu"

Humanitas Afrika  a Sbor Evangelické církve metodistické v Praze 2 Vás zvou na Adventní benefiční koncert vokální skupiny

Nsango Malamu - duchovní hudba z Konga a Angoly

V neděli 11. prosince 2016 od 19 hod

Více

Pošli pohled do světa

27/11/16

Pošli pohled do světa

#GivingTuesday je celosvětovým svátkem dobrovolnictví a darování a oslavuje chuť lidí pomáhat. Letos, 29. listopadu, se poprvé tento den slaví v České republice.

I my se připojujeme s naším projektem "Pošli pohled do světa".

Zajímá Vás více? Sledujte náš facebook #Africké informační centrum a nenechte si ujít příležitost udělat radost svým blízkým a zároveň podpořit dobrou věc.

Hlava Humanitas Afrika, Afrikatu Kofi Nkrumah, cestoval nedávno do Ghany, aby předal vůbec první VYZNAMENÁNÍ AFRICKÉHO VŮDCOVSTVÍ A ZNAMENITOSTI Prezidentovi Ghany, jeho Excelenci Johnu Dramani Mahama, v domě Flagstaff v Accře, kde sídlí vláda Ghany.

Více
Jennifer Ofori zakončila univerzitu v roce 2016

Jennifer Ofori, se narodila 10. října 1990. Své základní vzdělání získala na škole Obom RC, ve stejně vesnici, kde má Humanitas Afrika působiště v Ghaně.
V roce 2007, se dostala na střední školu, obor podnikání v hl.m. Accra.  Právě v této době byla přiřazena do projektu Humanitas Afrika – Patronství, jelikož neměla nikoho schopného finančně zajištit její středoškolské vzdělání.

Více

Letní uzavření knihovny

26/06/16

Vážení přátelé a čtenáři,

naše knihovna přeruší provoz ve čtvrtek 30.června na letní prázdniny.

Budeme se na Vás těšít po prázdninách, počínaje čtvrtek 29.září 2016.

Přejeme vám krásné léto.

Africké informační centrum

Pod záštitou Jihoafrické ambasády v Praze,

HUMANITAS AFRIKA, ve spolupráci s Goethe-Institutem,

si Vás dovoluje srdečně pozvat, u příležitosti oslav mezinárodního Dne afrického dítěte, na výjimečné Dětské odpoledne, které se bude konat 18. června 2016 v Goethe-Institutu, od 15:00 – 18:00.

Více

Dovolte potěšit vás reportáží TV Noe o naší práci v Africe a studentce/koordinátorovi projektu Patronství školáků, kteří navštívili Českou republiku: www.tvnoe.cz/video/8081 (od 16:25 min).

Více

Přečtěte si pro radost 5 příběhů Patronství školáků, které jsou možné i díky Vám.

Více