Novinky / Akce

celkem 97 záznamů <<..5 6 7..>>

Knížky pro děti z Lenana Slum

18/11/10

Chcete potěšit děti ze stacionáře v Lenana slum v Keni novými knížkami? Humanitas Afrika organizuje předvánoční finanční sbírku na nákup knih pro knihovnu stacionáře. Přispět můžete na konto veřejné sbírky 555444/2010 s variabilním symbolem 555. Literaturu, která je dětem z kulturního hlediska blízká a vhodná i vzhledem k místním školním osnovám, bychom rádi nakoupili přímo v Nairobi. Děkujeme také všem dárcům, kteří tento rok dětem z Lenana slum pomáhali. Zpravodaj z tohoto projektu naleznete zde.

Během letošního října Humanitas Afrika zařadila další studenty, kteří úspěšně ukončili základní školu, do stipendijního programu. Počet podporovaných studentů tak vzrostl na 50. Čtěte zde.

Více

Díky příspěvkům veřejné sbírky pokračuje podpora žen v Ghaně

28/09/10

V letošním roce jsme díky našim dárcům znovu podpořili sdružení žen Africa Women Association of Obom v Ghaně. Možnosti programu mikrofinancování využilo v tomto roce celkem 40 žen. Fotogalerii ze setkání sdružení si můžete prohlédnout zde. Děkujeme ještě jednou především studentkám z Jihlavy a mladým lidem provozujícím portál onelove.cz za jejich příspěvky do veřejné sbírky.

Děti ze stacionáře v ghanské vesnici Akim Achiase chodí do nové školy. Díky podpoře Humanitas Afrika byla založena zakladatelkou stacionáře paní Hawou, která do té doby provozovala předškolní třídy přímo v domě, kde stacionář sídlí. Vzhledem k tomu, že úroveň výuky v místních státních základních školách ve velice špatná, rozhodla se otevřít vlastní školu. Děkujeme všem dárcům, kteří toto zařízení podporují. Více čtěte zde.

Více

Pražský den pro Afriku rozhýbe fotbal

27/05/10

V sobotu 5. 6. 2010 zveme veřejnost na Pražský den pro Afriku do Sokola Královské Vinohrady.

Od 13.00 začíná bohatý program: Fotbalový turnaj, kterého se zúčastní talentovaní fotbalisté z keňského slumu Mathare, tým Bohemians 1905, tým Ministerstva zahraničních věcí, a další. V programu vystoupí africké kapely Njachas, Kititi, DJ Black Jesus, DJ Afrikatu, a zatančí Yemi s Dance Academy Prague. Moderovat bude zakladatelka nadačního fondu Asante Kenya Lejla Abbasová.Uvidíte přehlídku účesů, můžete si zkusit vyrobit igelitový míč, nakoupit africké speciality, a program bude i pro děti.

Program uzavře večerní after party v Hush Café (Lublaňská 39), od  21.00.

Více na www.fotbalprorozvoj.org

Setkání patronů dětí v Keni

26/04/10

Srdečně zveme všechny patrony, kteří podporují děti z chudinské čtvrti Lenana v Nairobi, na setkání v kavárně Rybanaruby. Setkání se bude konat v sobotu 15. května od 14 hodin. Adresa: Mánesova 1645/87, Praha 2 - Vinohrady (nedaleko nám. Jiřího z Poděbrad). mapa

Markéta Kopková, která se v březnu vrátila z návštěvy projektu, promítne fotografie a bude odpovídat na dotazy patronů. Prezentaci fotografií s komentářem si můžete prohlédnout už nyní v tomto webovém albu.

Děkujeme studentkám z Jihlavy!

07/04/10

Studentky SOŠ sociální v Jihlavě uspořádaly 25.3. charitativní akci na podporu programu mikrofinancování pro sdružení žen Afrika Women Association of Obom v distriktu Ga-East v Ghaně. V rámci kreativní činnosti prodávaly nejrůznější rukodělné výrobky a výtěžek po té zaslaly na konto nově vyhlášené sbírky. Mnohokrát děkujeme za jejich iniciativu a nadšení pomoci ženám v tomto chudém venkovském regionu Ghany.

Plánovaná cesta do Keni

31/01/10

15. února plánujeme cestu naší spolupracovnice Markéty Kopkové do Keni za účelem monitoringové návštěvy ve stacionáři, který se nachází v chudinské čtvrti Lenana v Nairobi. Humanitas Afrika zde ve spolupráci s kanadskou nadací Hanne Howard Fund Lenana podporuje 70 místních dětí. Pomoc je zaměřena především na financování denního stravovacího programu, pravidelnou školní docházku, zdravotní péči a mimoškolní aktivity.

Zahajujeme novou sbírku

03/12/09

Dne 3. prosince 2009 zahajuje Humanitas Afrika, o.s. novou veřejnou sbírku.

Účelem sbírky, která byla řádně povolena Magistrátem hl. m. Prahy, je shromáždění peněžitých prostředků na podporu našich rozvojových projektův Ghaně, Burkině Faso a Keni v oblasti vzdělávání, zdroje obživy, zdraví a boje s chudobou. Podrobné informace o jednotlivých projektech najdete zde na našich internetových stránkách.

Nové číslo účtu je 555444/2010 u společnosti Fio družstevní záložna.

Pozor: Pro registrované dárce, kteří dlouhodobě podporují školáky a studenty v rámci programu sponzorství dětí, nadále platí zvláštní účet: 1161571001/5500 plus variabilní symbol dárce.

Děkujeme za pochopení!

Výroční zpráva za rok 2008

30/10/09

Výroční zpráva Humanitas Afrika, o.s. za rok 2008 je k dispozici ke stažení zde.