Novinky / Akce

celkem 94 záznamů <<..6 7 8..>>

Vzniká spolupráce s neziskovou organizací Lenana Slum Orphans v Nairobi

01/08/09

Do projektu Vaše dítě v Africe bylo zařazeno 14 nových dětí, které pocházejí ze sirotčince Lenana Slum Orphans. Více informací naleznete zde.

Margareth Otabil ze vsi Kojo Ashong v Ghaně, kterou podporují žáci ze Základní školy Verneřice v rámci projektu Sponzorství, byla úspěšně operována se vředy Buruli v hlavním městě. Naši koordinátoři ji v Akkře pravidelně navštěvují, zajišťují převazy, potřebné léky a stravu. Prohlédněte si fotografie z návštěvy.

Více informací o této nemoci naleznete uvnitř této zprávy.

Více

Občanské sdružení Humanitas Afrika ve spolupráci s Francouzským Institutem v Praze si Vás dovoluje pozvat na promítání afrických filmů pro děti a o dětech, které se uskuteční 16. června v prostorách Kina 35 ve Francouzském Institutu (ulice Štěpánská 35, Praha 1). Pozvánku najdete uvnitř této zprávy.

Více

Události, ke kterým došlo v lednu a v únoru v Keni v důsledku těsného výsledku voleb, negativně ovlivnily i život dětí ve slumech v Nairobi. Koncem dubna jsme obdrželi  poštou pozdravy, obrázky a vysvědčení od dětí ze stacionáře pro sirotky Lenana Slum Orphans, který Humanitas Afrika podporuje. Zde se chceme podělit o poslední zprávy....

Více

Projekt podpory sirotků a chudých dětí ve slumu Lenana úspěšně pokračuje. Děti se zapojují do zájmových kroužků a aktivit, které pro ně organizují zodpovědní vychovatelé a dobrovolníci. Čtěte více v této zprávě a prohlédněte si fotogalerii.

Více

Studenti Akademického gymnázia se zapojili do "odpovědné spotřeby"

14/02/09

Na konci ledna tohoto roku jsme pro studenty Akademického gymnázia Štěpánská v Praze uspořádali promítání a besedu o pěstitelích kakaa v Ghaně a principech spravedlivého obchodu. Škola se posléze rozhodla instalovat ve svých prostorách automat na Fair Trade nápoje. Spojili jsme je tedy s firmou Delikomat, která takovýto automat na nápoje provozuje, a tak si nyní ve Štěpánské pochutnávají na kvalitních horkých nápojích připravených z kávy a kakaa od pěstitelů zapojených do systému Fair Trade.

Fotogalerie z besedy.

Srdečně zveme patrony našeho projektu v Ghaně na setkání v Brně, které se uskuteční 6. prosince od 14 hodin v kavárně Bakala Café, Žerotínovo nám. 6, za kostelem Jana Amose Komenského (Červený kostel). Zastávka MHD tramvaje a autobusu Česká.

Více

Devadesát žen, které absolvovaly kurzy a stáže v místních firmách v rámci projektu Bon Depárt (Dobrý start), obrželo certifikát během slavnostního zakončení, které se konalo v sídle Rozvojového programu OSN ve Ouagadougouna na konci června.

Více

Změna bankovního kódu

07/07/08

Od července došlo z důvodu sloučení E-banky s Raiffeisenbankou ke změně následujících údajů našeho bankovního spojení:

- název Banky: Raiffeisenbank

- kód banky: 5500

Čísla účtů zůstávají stejná.

Prosíme dárce, aby vzali toto na vědomí při zadání příkazu k platbě.

Do konce roku budou platby se starým kódem automaticky přisměrovány.

Fairtrade - bez chudoby a dětské práce

11/06/08

Africké informační centrum je od června novým prodejním místem pro výrobky fairtrade. Zapojte se nakupujde u nás férový čaj, kakao, čokoládu a další výrobky. Navštívit nás můžete v rámci otevíracích hodin, t.j. úterý a čtvrtek od 16-19hod v Ječné ul. 2 za kostelem sv. Ignáce. Více info o tom, co je to fairtrade, naleznete zde.

Výrobky dodává společnost Excellent Plzeň s.r.o.