Novinky / Akce

celkem 97 záznamů <<..6 7 8..>>
Končí sbírka na podporu vzdělání dívek a žen

Upozorňujeme přispěvatele a dárce, že veřejná sbírka na podporu projektů vzdělávání dívek a žen v Ghaně a Burkině Faso byla ukončena ke dni 23. 8. 2009 a transparentní účet sbírky 1161571028/5500 zrušen. Další sbírku plánujeme vyhlásit po schválení vyúčtování této sbírky a řádném ohlášení sbírky nové. Věříme, že se nám podaří administrativní náležitosti vyřídit co nejrychleji, abychom mohli v podpoře již rozběhlých projektů pokračovat. Více informací o využití prostředků z této sbírky najdete uvnitř zprávy.

Více

4. 8. v Ghaně skončil školní rok 2005/06

14/08/09

Co nového přinesl dětem zařazeným do projektu Vaše dítě v Africe se dočtete ve zprávě, kterou si můžete stáhnout zde:

Další krůčky projektu vzdělávání dívek

07/08/09

Díky několika dobrovolným dárcům jsme v Obomu začali budovat dílnu, kde bude projekt vzdělávání dívek sídlit. Prozatím dívky stále šijí pod provizorním přístřeškem, který během období dešťů několikrát smetla bouře. Dívky ušily několik pěkných modelů, které budou představeny v rámci benefiční plavby na Lodi Tajemství 23. září. Bližší informace o akci brzy zveřejníme.

Vzniká spolupráce s neziskovou organizací Lenana Slum Orphans v Nairobi

01/08/09

Do projektu Vaše dítě v Africe bylo zařazeno 14 nových dětí, které pocházejí ze sirotčince Lenana Slum Orphans. Více informací naleznete zde.

Margareth Otabil ze vsi Kojo Ashong v Ghaně, kterou podporují žáci ze Základní školy Verneřice v rámci projektu Sponzorství, byla úspěšně operována se vředy Buruli v hlavním městě. Naši koordinátoři ji v Akkře pravidelně navštěvují, zajišťují převazy, potřebné léky a stravu. Prohlédněte si fotografie z návštěvy.

Více informací o této nemoci naleznete uvnitř této zprávy.

Více

Občanské sdružení Humanitas Afrika ve spolupráci s Francouzským Institutem v Praze si Vás dovoluje pozvat na promítání afrických filmů pro děti a o dětech, které se uskuteční 16. června v prostorách Kina 35 ve Francouzském Institutu (ulice Štěpánská 35, Praha 1). Pozvánku najdete uvnitř této zprávy.

Více

Události, ke kterým došlo v lednu a v únoru v Keni v důsledku těsného výsledku voleb, negativně ovlivnily i život dětí ve slumech v Nairobi. Koncem dubna jsme obdrželi  poštou pozdravy, obrázky a vysvědčení od dětí ze stacionáře pro sirotky Lenana Slum Orphans, který Humanitas Afrika podporuje. Zde se chceme podělit o poslední zprávy....

Více

Projekt podpory sirotků a chudých dětí ve slumu Lenana úspěšně pokračuje. Děti se zapojují do zájmových kroužků a aktivit, které pro ně organizují zodpovědní vychovatelé a dobrovolníci. Čtěte více v této zprávě a prohlédněte si fotogalerii.

Více

Studenti Akademického gymnázia se zapojili do "odpovědné spotřeby"

14/02/09

Na konci ledna tohoto roku jsme pro studenty Akademického gymnázia Štěpánská v Praze uspořádali promítání a besedu o pěstitelích kakaa v Ghaně a principech spravedlivého obchodu. Škola se posléze rozhodla instalovat ve svých prostorách automat na Fair Trade nápoje. Spojili jsme je tedy s firmou Delikomat, která takovýto automat na nápoje provozuje, a tak si nyní ve Štěpánské pochutnávají na kvalitních horkých nápojích připravených z kávy a kakaa od pěstitelů zapojených do systému Fair Trade.

Fotogalerie z besedy.

Srdečně zveme patrony našeho projektu v Ghaně na setkání v Brně, které se uskuteční 6. prosince od 14 hodin v kavárně Bakala Café, Žerotínovo nám. 6, za kostelem Jana Amose Komenského (Červený kostel). Zastávka MHD tramvaje a autobusu Česká.

Více