Novinky / Akce

celkem 100 záznamů <<..3 4 5..>>
Ghanská dívka se v Praze poprvé setkala se svojí patronkou

Ghanská dívka z projektu Patronství školáků se 11.10.2015 poprvé setkala se svojí patronkou z Liberce, která ji podporuje ve studiu již 12 let.

Více
tisková zpráva - ghanská dívka v 7 českých městech

9. října, 2015 přiletěla do České republiky ghanská dívka Amina Abdullah (20), která díky 12-leté podpoře české dárkyně v projektu Patronství školáků ukončila ZŠ a SŠ a nyní studuje krejčovství/módní návrhářství. Již nyní vytváří krásné šaty z tradičních afrických látek. Amina byla vybrána jako zástupkyně několika stovek podporovaných studentů z nejchudších rodin Ghany, Beninu a Keni. Za doprovodu ghanského koordinátora Emmanuela Hayforda se setká s veřejností, médii a studenty a bude vyprávět svůj příběh.

Více
Setkání s ghanským koordinátorem v 7 českých městech

Srdečně Vás zveme na setkání s naším ghanským koordinátorem Emmanuelem Hayfordem a jednou z podporovaných dívek. Budou vyprávět o svém životě a práci, promítnou videa a fotografie a zodpoví Vaše dotazy. Využijte této jedinečné příležitosti získat informace z první ruky!

Více

Kde se s námi můžete setkat v září 2015?

19/08/15

Sobota 29.8.2015 festival Barevná devítka, park Podviní, Praha 9 Vysočany (14-22:00), Čtvrtek 17.9.2015 Český rozvojový den, Kampa park (14-21:00), Pátek 25.9.2015 Jablkobraní, park Kamýk, Praha 4 (16-21:00)

Máme novou facebook stránku

30/06/15

Založili jsme novou facebook stránku Humanitas Afrika, kde se můžete těšit na fotografie a příběhy z partnerských zemí a aké sdílet vaše názory, fotografie, dopisy dětí atd. Připojte se: www.facebook.com/HumanitasAfrika

Kweku Nanedzitor dokončil vysokou školu a pracuje jako učitel!

24/06/15

Patronství nese ovoce! Kweku Nanedzitor dokončil vysokoškolská studia a pracuje jako učitel na základní škole! Učí na vesnici bez přístupu k internetu, naší koordinátorce se jej ale podařilo navštívit a získat od něj děkovný dopis. "Jsem velice hrdý a tato hrdost by nebyla možná bez vaší podpory", píše m.j. v dopise svým českým patronům. Chceme více takových příběhů, na patronství momentálně čeká 33 dětí

Pozdravy Jambo od dětí z Lenana

Školní rok v Keni právě začal!! Středoškoláci z centra pro ohrožené děti v chudinské čtvrti Lenana v Nairobi nám poslali pozdravy JAMBO pro rodiny svých patronů v České republice.

V dopise, který jsme obdrželi v závěru minulého roku, se podělili o novinky ze svého života a pokrok, kterého by nemohli dosáhnout bez podpory a štědrosti svých sponzorů.

Zároveň poslali i veselé video, které najdete v této zprávě.


Více
Nový školní rok začíná i pro vysokoškoláky v Ghaně

Ebenezera pan Pavel podporoval na základní i střední škole po deset let. Ebenezer pak pracoval pár let jako asistent učitele na základní škole a několikrát se pokusil dostat na vysokou školu. To se mu nakonec podařilo vloni a díky panu Pavlovi může dálkově studovat psychologii a pedagogiku na univerzitě v Cape Coast.

Více

Humanitas Afrika aktuálně hledá pracovníky do kavárny s občerstvením. Jedná se o tréninkové pracovní místo na dobu 6 měsíců s cílem získat dovednosti a zkušenosti potřebné pro získání pracovního místa na volném pracovním trhu. Předchozí praxe v oboru není nutná, preferujeme však uchazeče, kteří mají v úmyslu v budoucnu pracovat v pohostinství.

Více

Humanitas Africa, Kafé Afrika  a Anděl MUSIC CLUB ve spolupráci s Informačním centrem OSN v Praze, UNICEF a s podporou afrických ambasád v Praze Vás srdečně zvou na sérii kulturně sportovních akcí s názvem AFRICA DAY IN THE CZECH REPUBLIC 2014, jež budou probíhat ve dnech 20. - 24.5.2014 v Praze a v Hradci Králové. Festival, konající se při příležitosti výročí založení Organizace Africké jednoty 25.5.1963, nese motto "Afrika jako kontinent kulturního bohatství, rozvoje a nových příležitostí" a v ČR jej organizuje hnutí Humanitas Afrika od roku 2002.

Více