Úvod   Novinky / Akce

Novinky / Akce

celkem 96 záznamů <<..4 5 6..>>

Environmentální příběhy z Afriky v kině Světozor

18/11/12

Environmentální příběhy z Afriky v kině Světozor

Znáte knihu Muž, který sázel stromy? Jak může vypadat africká verze Giornovy povídky se můžete brzy dozvědět během chystaných filmových večerů v rámci cyklu Environmentální příběhy z Afriky. Všechny dokumenty představují skutečné příběhy lidí, kteří se nevzdali v boji za svou budoucnost. Více se dozvíte v pozvánce.

Fotoreportáž ze slavnostního předávání výučních listů.

29. září proběhlo slavnostní zakončení prvního kurzu pro švadleny a krejčí, které naše sdružení organizuje ve vsi Obom v Ghaně. Slavnosti se zúčastnily desítky místních lidí, přátelé i příbuzní učňů. Čestným hostem při této příležitosti byl zakladatel Měsíce černošské historie ve Velké Británii Akyaaba Addae-Sebo (v roce 2005 byl hostem konference Forum 2000 v Praze). Svou účastí akci posvětili i přední osobnosti komunity Obom. Všichni přišli těmto mladým lidem popřát hodně zdaru a podpořit je.

Více
Naše sdružení poskytlo první stipendia novopečeným studentům

Emmanuel je jedním z prvních studentů, kteří díky programu dlouhodobého patronství, do nějž se zapojují čeští dárci, začal studovat na vysoké škole. Je zároveň i historicky prvním ze znevýhodněných chlapců a dívek pocházejících z chudé vesnické oblasti Obom, kteří mají šanci dosáhnout univerzitního vzdělání.

Více

Uzavření knihovny

01/08/12

Během měsíce srpna bude Africké informační centrum uzavřeno. Znovu otevíráme od 4. 9. 2012. Můžete nás opět navštívit každé úterý a čtvrtek od 14 do 18 hod.

Provoz kanceláře bude během srpna také omezen. Pokud nás chcete kontaktovat, můžete nám poslat zprávu prostřednictvím e-mailu info@humanitasafrika.cz, který denně kontrolujeme.

Humanitas Afrika podporuje nejen základní školní docházku, ale i několik mladých lidí, kteří se rozhodli vyučit se nějakému řemeslu. Většina z nich má svého mistra nebo mistrovou, u kterého se učí zpravidla tři roky. Poslední rok je spíše praxí. Nedávno nám sami poslali několik fotografií, na kterých jsou při výkonu zaměstnání. Esther, Anani, Denise i Bright mají tuto možnost díky patronovi nebo patronce z České republiky, kteří je podporují dlouhodobě už od základní školy. V této zprávě si můžete také přečíst dopis jedné z učnic:

Více

V září jsme Vás informovali o studentech dlouhodobě podporovaných v rámci našeho sponzorského programu, kteří uspěli s výbornými výsledky u závěrečných zkoušek na střední škole. Právě pro ně hledáme nyní patrony, kteří by nám pomohli financovat jejich studium na místních univerzitách. Pomozte naplnit ambice těchto několika cílevědomých mladých lidí z Ghany.

Více

Září je pro studenty v Ghaně nejen období, kdy začíná školní rok. Pro ty, co končí studium, přichází po několika měsících čekání chvíle, kdy si mohou konečně oddychnout. V tomto období jsou totiž centrálně zveřejňovány výsledky závěrečných zkoušek. V letošním roce končilo střední školu celkem 9 studentů. Šest z nich absolvovalo s velmi dobrým prospěchem, někteří s dokonce dosáhli na nejvyšší stupeň hodnocení!

Více

Letošního předávání školních pomůcek dětem z vesnic v okrsku Obom se zúčastnili tři naši dlouholetí patroni, kteří v té době byli na návštěvě v Ghaně. Mezi věcmi, které byly dětem distribuovány, byla sada sešitů, psací potřeby, sada pro geometrii včetně pravítek a rýsovacího prkna, slovník, hygienické potřeby jako kartáček na zuby a pasta, zásoba mýdla, kapesník, dále pak školní brašna a uniforma, obuv a hrnek s krytem na vodu. Setkání se zůčastnil také zástupce národního programu zdravotního pojištění, které také dětem hradíme. Školní rok v Ghaně začíná v půli září. Více o osobních dojmech z letošní návštěvy najdete v této zprávě. (fotogalerie)

Více

Africké informační centrum má svou facebookovou stránku

29/07/11

Africké informační centrum je na Facebooku! Staňte se fanoušky a dejte o nás a našich akcích vědět svým přátelům a známým. http://www.facebook.com/africke.informacni.centrum

Knížky pro děti z Lenana Slum

18/11/10

Chcete potěšit děti ze stacionáře v Lenana slum v Keni novými knížkami? Humanitas Afrika organizuje předvánoční finanční sbírku na nákup knih pro knihovnu stacionáře. Přispět můžete na konto veřejné sbírky 555444/2010 s variabilním symbolem 555. Literaturu, která je dětem z kulturního hlediska blízká a vhodná i vzhledem k místním školním osnovám, bychom rádi nakoupili přímo v Nairobi. Děkujeme také všem dárcům, kteří tento rok dětem z Lenana slum pomáhali. Zpravodaj z tohoto projektu naleznete zde.