Novinky / Akce

celkem 89 záznamů <<..4 5 6..>>

Letošního předávání školních pomůcek dětem z vesnic v okrsku Obom se zúčastnili tři naši dlouholetí patroni, kteří v té době byli na návštěvě v Ghaně. Mezi věcmi, které byly dětem distribuovány, byla sada sešitů, psací potřeby, sada pro geometrii včetně pravítek a rýsovacího prkna, slovník, hygienické potřeby jako kartáček na zuby a pasta, zásoba mýdla, kapesník, dále pak školní brašna a uniforma, obuv a hrnek s krytem na vodu. Setkání se zůčastnil také zástupce národního programu zdravotního pojištění, které také dětem hradíme. Školní rok v Ghaně začíná v půli září. Více o osobních dojmech z letošní návštěvy najdete v této zprávě. (fotogalerie)

Více

Africké informační centrum má svou facebookovou stránku

29/07/11

Africké informační centrum je na Facebooku! Staňte se fanoušky a dejte o nás a našich akcích vědět svým přátelům a známým. http://www.facebook.com/africke.informacni.centrum

Knížky pro děti z Lenana Slum

18/11/10

Chcete potěšit děti ze stacionáře v Lenana slum v Keni novými knížkami? Humanitas Afrika organizuje předvánoční finanční sbírku na nákup knih pro knihovnu stacionáře. Přispět můžete na konto veřejné sbírky 555444/2010 s variabilním symbolem 555. Literaturu, která je dětem z kulturního hlediska blízká a vhodná i vzhledem k místním školním osnovám, bychom rádi nakoupili přímo v Nairobi. Děkujeme také všem dárcům, kteří tento rok dětem z Lenana slum pomáhali. Zpravodaj z tohoto projektu naleznete zde.

Během letošního října Humanitas Afrika zařadila další studenty, kteří úspěšně ukončili základní školu, do stipendijního programu. Počet podporovaných studentů tak vzrostl na 50. Čtěte zde.

Více

Díky příspěvkům veřejné sbírky pokračuje podpora žen v Ghaně

28/09/10

V letošním roce jsme díky našim dárcům znovu podpořili sdružení žen Africa Women Association of Obom v Ghaně. Možnosti programu mikrofinancování využilo v tomto roce celkem 40 žen. Fotogalerii ze setkání sdružení si můžete prohlédnout zde. Děkujeme ještě jednou především studentkám z Jihlavy a mladým lidem provozujícím portál onelove.cz za jejich příspěvky do veřejné sbírky.

Děti ze stacionáře v ghanské vesnici Akim Achiase chodí do nové školy. Díky podpoře Humanitas Afrika byla založena zakladatelkou stacionáře paní Hawou, která do té doby provozovala předškolní třídy přímo v domě, kde stacionář sídlí. Vzhledem k tomu, že úroveň výuky v místních státních základních školách ve velice špatná, rozhodla se otevřít vlastní školu. Děkujeme všem dárcům, kteří toto zařízení podporují. Více čtěte zde.

Více

Pražský den pro Afriku rozhýbe fotbal

27/05/10

V sobotu 5. 6. 2010 zveme veřejnost na Pražský den pro Afriku do Sokola Královské Vinohrady.

Od 13.00 začíná bohatý program: Fotbalový turnaj, kterého se zúčastní talentovaní fotbalisté z keňského slumu Mathare, tým Bohemians 1905, tým Ministerstva zahraničních věcí, a další. V programu vystoupí africké kapely Njachas, Kititi, DJ Black Jesus, DJ Afrikatu, a zatančí Yemi s Dance Academy Prague. Moderovat bude zakladatelka nadačního fondu Asante Kenya Lejla Abbasová.Uvidíte přehlídku účesů, můžete si zkusit vyrobit igelitový míč, nakoupit africké speciality, a program bude i pro děti.

Program uzavře večerní after party v Hush Café (Lublaňská 39), od  21.00.

Více na www.fotbalprorozvoj.org

Setkání patronů dětí v Keni

26/04/10

Srdečně zveme všechny patrony, kteří podporují děti z chudinské čtvrti Lenana v Nairobi, na setkání v kavárně Rybanaruby. Setkání se bude konat v sobotu 15. května od 14 hodin. Adresa: Mánesova 1645/87, Praha 2 - Vinohrady (nedaleko nám. Jiřího z Poděbrad). mapa

Markéta Kopková, která se v březnu vrátila z návštěvy projektu, promítne fotografie a bude odpovídat na dotazy patronů. Prezentaci fotografií s komentářem si můžete prohlédnout už nyní v tomto webovém albu.

Děkujeme studentkám z Jihlavy!

07/04/10

Studentky SOŠ sociální v Jihlavě uspořádaly 25.3. charitativní akci na podporu programu mikrofinancování pro sdružení žen Afrika Women Association of Obom v distriktu Ga-East v Ghaně. V rámci kreativní činnosti prodávaly nejrůznější rukodělné výrobky a výtěžek po té zaslaly na konto nově vyhlášené sbírky. Mnohokrát děkujeme za jejich iniciativu a nadšení pomoci ženám v tomto chudém venkovském regionu Ghany.

Plánovaná cesta do Keni

31/01/10

15. února plánujeme cestu naší spolupracovnice Markéty Kopkové do Keni za účelem monitoringové návštěvy ve stacionáři, který se nachází v chudinské čtvrti Lenana v Nairobi. Humanitas Afrika zde ve spolupráci s kanadskou nadací Hanne Howard Fund Lenana podporuje 70 místních dětí. Pomoc je zaměřena především na financování denního stravovacího programu, pravidelnou školní docházku, zdravotní péči a mimoškolní aktivity.