Novinky / Akce

celkem 100 záznamů <<..7 8 9..>>

Projekt podpory sirotků a chudých dětí ve slumu Lenana úspěšně pokračuje. Děti se zapojují do zájmových kroužků a aktivit, které pro ně organizují zodpovědní vychovatelé a dobrovolníci. Čtěte více v této zprávě a prohlédněte si fotogalerii.

Více

Studenti Akademického gymnázia se zapojili do "odpovědné spotřeby"

14/02/09

Na konci ledna tohoto roku jsme pro studenty Akademického gymnázia Štěpánská v Praze uspořádali promítání a besedu o pěstitelích kakaa v Ghaně a principech spravedlivého obchodu. Škola se posléze rozhodla instalovat ve svých prostorách automat na Fair Trade nápoje. Spojili jsme je tedy s firmou Delikomat, která takovýto automat na nápoje provozuje, a tak si nyní ve Štěpánské pochutnávají na kvalitních horkých nápojích připravených z kávy a kakaa od pěstitelů zapojených do systému Fair Trade.

Fotogalerie z besedy.

Srdečně zveme patrony našeho projektu v Ghaně na setkání v Brně, které se uskuteční 6. prosince od 14 hodin v kavárně Bakala Café, Žerotínovo nám. 6, za kostelem Jana Amose Komenského (Červený kostel). Zastávka MHD tramvaje a autobusu Česká.

Více

Devadesát žen, které absolvovaly kurzy a stáže v místních firmách v rámci projektu Bon Depárt (Dobrý start), obrželo certifikát během slavnostního zakončení, které se konalo v sídle Rozvojového programu OSN ve Ouagadougouna na konci června.

Více

Změna bankovního kódu

07/07/08

Od července došlo z důvodu sloučení E-banky s Raiffeisenbankou ke změně následujících údajů našeho bankovního spojení:

- název Banky: Raiffeisenbank

- kód banky: 5500

Čísla účtů zůstávají stejná.

Prosíme dárce, aby vzali toto na vědomí při zadání příkazu k platbě.

Do konce roku budou platby se starým kódem automaticky přisměrovány.

Fairtrade - bez chudoby a dětské práce

11/06/08

Africké informační centrum je od června novým prodejním místem pro výrobky fairtrade. Zapojte se nakupujde u nás férový čaj, kakao, čokoládu a další výrobky. Navštívit nás můžete v rámci otevíracích hodin, t.j. úterý a čtvrtek od 16-19hod v Ječné ul. 2 za kostelem sv. Ignáce. Více info o tom, co je to fairtrade, naleznete zde.

Výrobky dodává společnost Excellent Plzeň s.r.o.

8. května 2008 se v malebném sklepení Restaurace Austria konal benefiční večer na podporu našeho projektu vzdělávání žen v Burkině Faso.

Více

Dialo Djéneba je jednou z prvních dívek, které díky vzdělávacímu projektu Bon Depárt, který Humanitas Afrika organizuje v hlavním městě Burkiny Faso, našly pracovní místo u místní firmy. Dialo je 25 let a její rodiče už nežijí, takže doposud byla závislá na pomoci staršího bratra. Po absolvování kurzu počítačové a administrativní gramotnosti už jeho pomoc nebude potřebovat. Děkujeme všem, kteří přispěli a přispívají na naši sbírku.

Dialo nám poslala tento dopis, ve kterém sděluje podrobnosti:

Více

V hlavním městě Burkiny Faso Ouagadougou byl koncem září zahájen nový projekt, který pomáhá mladým ženám získat dovednosti a najít si práci jako administrativní pracovnice. Projekt byl prezentován 20. února v pořadu ČT Sama doma.

 

Více

Nově nabízíme jazykové kurzy dvou významných afrických jazyků (svahilštiny a lingala) a kurz afrického výrazového tance pro děti.

Více