Ghanská dívka se v Praze poprvé setkala se svojí patronkou

27/10/15

Ghanská dívka se v Praze poprvé setkala se svojí patronkou

Ghanská dívka z projektu Patronství školáků se 11.10.2015 poprvé setkala se svojí patronkou z Liberce, která ji podporuje ve studiu již 12 let.

Amina Abdullah se setkala se svojí patronkou, paní Vendulou z Liberce, která do Prahy přijela se svými třemi dětmi. Ačkoliv se obě strany kvůli jazykové bariéře a ostychu tohoto momentu obávaly, proběhlo vše velmi vřele. Amina přivezla jako dárek kabelku vlastní výroby, rodina paní Venduly zase náušnice, rodinné fotografie a české delikatesy jako domácí koláč a křížaly. Děti nejvíce za všeho obdivovaly Aminy vlasy. Na toto setkání Amina vzpomínala každý den a bylo pro ní z celé návštěvy zásadní.

„Jsem velmi vděčná své dárkyni za pomoc dívce z chudé rodiny od základní školy na vyšší odbornou a za to, že mi umožnila využít můj talent k  návrhářství. Přeji si toho v životě hodně dosáhnout, aby na mě mohla být hrdá.“

Paní Vendula k tomu dodala: „Vzdělání považuji za velkou devizu do života. Jsem nadšená, že zrovna Amina dokázala dojít až takhle daleko.”