Školní prezentace v Obom (Ghana)

19/04/18

Školní prezentace v Obom (Ghana)

V úterý 20.3.2018 se ve vesnici Obom, v ghanském regionu centralní Accra, konala každoroční školní prezentace organizovaná Humanitas Afrika.

Programu se zúčastnilo kolem 50 dětí z 5 základních škol, nejen z vesnice Obom, ale i z přilehlého okolí. Během této události byli dětem rozdány školní potřeby zahrnující sešity, pracovní sešity, psací pomůcky, školní aktovky, slovníky a matematické pomůcky. Dále byli studentům rozdány další předměty jako například vhodná obuv, mýdlo, rýže, cukr a kakao, aby se mohli studenti lépe soustředit na učivo a né na každodenní starosti. Také bylo darováno několik školních uniform a bylo domluveno ušití nových uniform pro všechny studenty.

Žáci, kteří cestovali z okolních vesnic byli doprovozeni svými učiteli a řediteli z každé školy. Byl to velmi radostný den, něktěří studenti, kteří mluvili na naše kamery potvrdili, že jsou připraveni na zbytek školního roku.

Rádi bychom využili této příležitosti a poděkovali všem sponzorům/patronům v České republice a rovněž dobrovolníkům Humanitas Afrika, v České republice i v Ghaně, díky kterým je tento program úspěšný.

Přejeme všem studentům úspěšný školní rok.

Tým Humanitas Afrika