13 důvodů proč cestovat do Ghany

07/05/18

13 důvodů proč cestovat do Ghany

V rámci iniciativy SPOLEČENSKY ODPOVĚDNÉHO CESTOVÁNÍ DO AFRIKY pro zájemce z České republiky a Slovenska, představujeme pro  zájemce 13 důvodů proč cestovat do Ghany.

1. OSOBNÍ NAPLNĚNÍ: Získat nový osvěžující pohled na život a přírodu. Mít fantastický kulturní zážitek. Pro zábavu a volný čas a pro nová přátelství a příležitosti. Pro duchovní naplnění a osvěžující novou pozitivní energii tím, že jste blízko přírodě v nádherném tropickém prostředí

2. ČESKO-GHANSKÉ VZTAHY: v 50. a 60. letech byli odborníci z Československa vysláni, aby Ghaně pomohli s industrializačními snahami. Přispěli k vybudování továrny na výrobu obuvi, keramiky a cukru a nemocnice. Ghana a Československo založily diplomatické vztahy v roce 1959. V roce 1961 navštívil první ghanský prezident Osagyefo Kwame Nkrumah Prahu a prezident Československa Antonín Novotný navštívil v roce 1962 Accru.

3. AMBASÁDY: V Praze je velvyslanectví Ghany a v Akkře je velvyslanectví ČR.

4.VLÁDA A MÉDIA: Česká republika je mírumilovná a stabilní země s demokratickou vládou a živými médii, stejně jako Ghana.

5. VZDĚLÁVÁNÍ: Mnoho ghanských studentů studovalo v České republice a nyní se úspěšně usadilo domA v Ghaně. V současné době spolupracuje Vysoká škola V Hradci Králové s Univerzitou v Ghaně. Je možné setkat se s Ghaňanem, který studoval v Československu nebo v České republice a mluví perfektně česky.

6. OBCHOD: Ghana je jedním z hlavních obchodních partnerů České republiky v subsaharské Africe. V roce 2012 vyvezla Česká republika do Ghany zboží v hodnotě 23,5 milionů dolarů a dovezla z Ghany v hodnotě 16,8 milionu dolarů. V roce 2016 dosáhl český vývoz do Ghany 23,4 milionu dolarů, zatímco dovoz z Ghany byl 3,3 milionu dolarů.

7. PODNIKÁNÍ: Některé české firmy podnikají v Ghaně. Například česká firma SKYWATER COMPANY vyrábí balené vody v Ghaně a VAMED HEALTH PROJECTS staví nemocnice. Dále tam působí třeba společnost MAXPROGRES, společnost dodávající elektroniku.

8. ČESKÉ VÝROBKY: Některé populární české výrobky na ghanském trhu jsou vozy Škoda, traktory Zetor a boty Baťa.

9. PŘEVOD TECHNOLOGIE: Česká republika patří mezi deset nejlepších zemí v genetice zvířat a má vyspělou technologii pro ovocné lihovary, balení potravin a výrobu cukru. Česká technická odbornost může pozitivně ovlivnit Ghanu tím, že pomůže zlepšit její zemědělský sektor.

10. AGROTURISMUS Chcete-li mít radost z ochutnávání organických potravin a ovoce v jejich přirozeném tropickém prostředí a sdílet každodenní život a zkušenosti drobného zemědělce v ghanské vesnici, a být blízko přírodě.

11. SPORTY: V roce 2006 hrály Česká republika a Ghana v Německu historickou fotbalovou hru Světového poháru. Fotbal je národní sport v Ghaně a je také druhým nejdůležitějším sportem v České republice po ledním hokeji.

12. PŘÍLEŽITOSTI PRO MLÁDEŽ V GHANĚ: Zvýšené návštěvy českých turistů a cestovatelů do Ghany pomohou vytvářet pracovní příležitosti v oblasti pohostinství a cestovního ruchu pro mládež, aby mohli zůstat v Ghaně.

13. ČESKÁ REPUBLIKA: Již mnoho studentů, dobrovolníků, obyčejných Čechů, podnikatelů a vládních úředníků navštívilo Ghanu nebo tam pracovalo, a ze svých návštěv mají spoustu milých vzpomínek a pozitivních zkušeností.