Setkání s Rebeccou a Denzelem na prázdninách u svých patronů v Česku

11/10/18

Setkání s Rebeccou a Denzelem na prázdninách u svých patronů v Česku

Tým Humanitas Afrika měl o víkendu 22.-23.9.2018 výjimečnou příležitost. Setkal se totiž se dvěma dětmi, které jsou úspěšnými příklady programu Patronství školáků v Africe.

Děti, respektive mladá slečna Rebecca a dospívající mladý muž Denzel, jsou dlouhodobě podporovány panem Alexandrem Bílkem, cestovatelem a provozovatelem horské chaty ve Špindlerově mlýně. Proto naše setkání proběhlo právě tam. Děti byly zrovna na prázdninách. Rebecce ale prázdniny zrovna končily, v neděli se vracela zpět do Ghany. Začíná tam studovat zdravotnickou vysokou školu. Denzel, který přiletěl na prázdniny do Krkonoš z Keni, bude po návratu pokračovat ve studiu na střední škole. O vysoké ale přemýšlí už nyní, dokonce se nás vyptával na možnosti studovat v České republice.

S dětmi jsme strávili velmi příjemný čas. V páteční večer je nejdříve pan Bílek představil a ony, ještě trochu rozpačití a stydliví, vyjádřili vděk za naši práci. Další den jsme společně vyrazili na túru. Děti byly zvědavé, a tak jsme se bavili např. o školním systému nebo placení daní v Čechách versus v Ghaně a Keni. Procházka tak utekla jako voda a v nohách jsme nakonec měli 20 km. Odměna nás čekala až v teplé chatě v podobě typické české kuchyně.

Fotogalerie na našem Facebook: https://www.facebook.com/pg/HumanitasAfrika/photos/?tab=album&album_id=2078272565556206