Smutné zprávy z Keni

15/05/09

Události, ke kterým došlo v lednu a v únoru v Keni v důsledku těsného výsledku voleb, negativně ovlivnily i život dětí ve slumech v Nairobi. Koncem dubna jsme obdrželi  poštou pozdravy, obrázky a vysvědčení od dětí ze stacionáře pro sirotky Lenana Slum Orphans, který Humanitas Afrika podporuje. Zde se chceme podělit o poslední zprávy....

Chudinská čtvrť Lenana se nachází blízko největšího slumu v Nairobi - Kibery, kde během nepokojů mnoho lidí zemřelo a tisíce ztratili kvůli násilnostem a požárům domovy. Kmenová zášť a nevraživost mezi lidmi bohužel nadále trvá a projevuje se také na některých školách.

Z toho důvodu muselo být několik dětí, které jsme zařadili do našeho programu, relokováno do jiných škol než dosud navštěvovaly. Během března a dubna se pak některé rodiny a opatrovníci v důsledku trvajících nejistot a pocitu ohrožení rozhodly z Nairobi odejít do jiných částí Keni, kde se budou cítit bezpečněji.

Ze 64 dětí, které podporujeme prostřednictvím stacionáře, jich z Nairobi odešlo celkem 16. Je možné, že se za nějaký čas opět vrátí a v takovém případě s nimi ve stacionáři samozřejmě počítají.