Mladé ženy ve Ouagadougou realizují své ambice a potenciál - jsme na ně hrdí!

18/08/08

Devadesát žen, které absolvovaly kurzy a stáže v místních firmách v rámci projektu Bon Depárt (Dobrý start), obrželo certifikát během slavnostního zakončení, které se konalo v sídle Rozvojového programu OSN ve Ouagadougouna na konci června.

Ženy převzaly osvědčení, které potvrzuje získání kvalifikace administrativní pracovnice "Agent administratif et commercial de entreprise." Na vytvoření vzdělávacího programu o.s. Humanitas Afrika spolupracovalo s rakouským institutem pro odborné vzdělávání Berufspädagogischer Institut Mödling a místními odbornými školami.

Po dokončení stáže první ženy nastoupily do pracovního poměru. K zaměstanvatelům, u kterých tyto ženy našly uplatnění, patří například městské úřady jednostlivých částí Ouagadougou, stavební firma, advokátní kancelář, neziskové organizace, pojišťovna, obchod s elektronikou a další.

Na fotografiích jsou některé z nich:

Fatoumata (22), která nedokončila střední školu a byla bez zaměstnání, nyní pracuje ve firmě Bessel Equipment (velkoobchod s počítačovou technikou).

Rakieta (31) nyní vede malou provozovnu - sušárnu na ovoce, kde řídí asi 20 žen.

Maimouna (29) požádala o mikropůjčku a snaží se blízko svého bydliště otevřít kancelář poskytující místním občanům a drobným podnikatelům administrativní služby. Místní takové službě říkají "secretariat publique".

Držíme palce všem mladým ženám, aby se jim podařilo své sny a ambice realizovat.

Přispějte na naše sbírkové konto a pomozte dalším ženám získat kvalifikaci, stát se soběstačnými a podporovat své děti a rodiny.