Novinky / Akce

celkem 96 záznamů <<..3 4 5..>>

Máme novou facebook stránku

30/06/15

Založili jsme novou facebook stránku Humanitas Afrika, kde se můžete těšit na fotografie a příběhy z partnerských zemí a aké sdílet vaše názory, fotografie, dopisy dětí atd. Připojte se: www.facebook.com/HumanitasAfrika

Kweku Nanedzitor dokončil vysokou školu a pracuje jako učitel!

24/06/15

Patronství nese ovoce! Kweku Nanedzitor dokončil vysokoškolská studia a pracuje jako učitel na základní škole! Učí na vesnici bez přístupu k internetu, naší koordinátorce se jej ale podařilo navštívit a získat od něj děkovný dopis. "Jsem velice hrdý a tato hrdost by nebyla možná bez vaší podpory", píše m.j. v dopise svým českým patronům. Chceme více takových příběhů, na patronství momentálně čeká 33 dětí

Pozdravy Jambo od dětí z Lenana

Školní rok v Keni právě začal!! Středoškoláci z centra pro ohrožené děti v chudinské čtvrti Lenana v Nairobi nám poslali pozdravy JAMBO pro rodiny svých patronů v České republice.

V dopise, který jsme obdrželi v závěru minulého roku, se podělili o novinky ze svého života a pokrok, kterého by nemohli dosáhnout bez podpory a štědrosti svých sponzorů.

Zároveň poslali i veselé video, které najdete v této zprávě.


Více
Nový školní rok začíná i pro vysokoškoláky v Ghaně

Ebenezera pan Pavel podporoval na základní i střední škole po deset let. Ebenezer pak pracoval pár let jako asistent učitele na základní škole a několikrát se pokusil dostat na vysokou školu. To se mu nakonec podařilo vloni a díky panu Pavlovi může dálkově studovat psychologii a pedagogiku na univerzitě v Cape Coast.

Více

Humanitas Afrika aktuálně hledá pracovníky do kavárny s občerstvením. Jedná se o tréninkové pracovní místo na dobu 6 měsíců s cílem získat dovednosti a zkušenosti potřebné pro získání pracovního místa na volném pracovním trhu. Předchozí praxe v oboru není nutná, preferujeme však uchazeče, kteří mají v úmyslu v budoucnu pracovat v pohostinství.

Více

Humanitas Africa, Kafé Afrika  a Anděl MUSIC CLUB ve spolupráci s Informačním centrem OSN v Praze, UNICEF a s podporou afrických ambasád v Praze Vás srdečně zvou na sérii kulturně sportovních akcí s názvem AFRICA DAY IN THE CZECH REPUBLIC 2014, jež budou probíhat ve dnech 20. - 24.5.2014 v Praze a v Hradci Králové. Festival, konající se při příležitosti výročí založení Organizace Africké jednoty 25.5.1963, nese motto "Afrika jako kontinent kulturního bohatství, rozvoje a nových příležitostí" a v ČR jej organizuje hnutí Humanitas Afrika od roku 2002.

Více
Důležité změny ve sponzorství studentů středních škol

Ve školním roce 2011/2012 došlo v Ghaně ke dvěma podstatným změnám týkajícím se financování a organizace středních škol. Tou organizační změnou je zkrácení délky trvání studia ze 4 let na 3 roky. Humanitas Afrika v současné době podporuje v Ghaně celkem 36 středoškolských studentů, z toho 27 ve třetím a čtvrtém ročníku ukončí studium posledním trimestrem tohoto školního roku.

Více
Studenti z Brna navštívili projekt v Ghaně

Studenti oboru mezinárodní rozvojová studia Mendelovy univerzity v Brně navštívili 18. 2. 2013 spolu s Dr. Samuelem Darkwah náš projekt ve vsi Obom. Během návštěvy se mohli podrobně seznámit s naší činností v této vesnické komunitě, navštívili učňovskou dílnu pro švadleny a krejčí a debatovali o možnostech spolupráce s naší organizací při realizaci výzkumných projektů v rámci svého studia. Humanitas Afrika poskytuje poradenství studentům prostřednictvím Afrického infomačního centra a knihovny v Praze.

Více
Napsali nám děti z Lenana, Keňa

Nedávno jsme obdrželi dopis od absolventů střední školy z našeho partnerského projektu v Nairobi. Zde Vám tedy přinášíme jeho překlad a věříme, že Vás potěší další novinky z jejich života.

"Všem, kteří nám prostřednictvím sdružení Humanitas Afrika pomáhají: Za všechny děti ze stacionáře HHFL vám posíláme velký pozdrav Jambo. Myslíme na to, co pro nás děláte, vaše pomoc pro nás totiž znamená moc. Tímto dopisem, který píšeme za všechny děti ze stacionáře HHFL, vám chceme vyjádřit velké poděkování za spoustu práce a za podporu, kterou nám věnujete. Ať vám v tomto vánočním čase Bůh žehná, pamatujeme na vás vždy i v modlitbách.

Více

Prosinec je obdobím, kdy je čas se zastavit a zapřemýšlet. Proto se teď chceme zastavit a ohlédnout se za cíli, jež jsme si stanovili na počátku roku 2012, za tím, co jsme dosáhli a co nás posílilo. Připomínáme si výzvy, jimž jsme museli čelit, překážky, jež jsme neuměli překonat a kritiku, která nás donutila věci přehodnotit. Při tom všem si však ceníme především Vás všech, kteří jste stáli při nás, dodávali nám naději a povzbuzení a morálně či materiálně nás podpořili.

Více