Novinky / Akce

celkem 94 záznamů <<..4 5 6..>>
Naše sdružení poskytlo první stipendia novopečeným studentům

Emmanuel je jedním z prvních studentů, kteří díky programu dlouhodobého patronství, do nějž se zapojují čeští dárci, začal studovat na vysoké škole. Je zároveň i historicky prvním ze znevýhodněných chlapců a dívek pocházejících z chudé vesnické oblasti Obom, kteří mají šanci dosáhnout univerzitního vzdělání.

Více

Uzavření knihovny

01/08/12

Během měsíce srpna bude Africké informační centrum uzavřeno. Znovu otevíráme od 4. 9. 2012. Můžete nás opět navštívit každé úterý a čtvrtek od 14 do 18 hod.

Provoz kanceláře bude během srpna také omezen. Pokud nás chcete kontaktovat, můžete nám poslat zprávu prostřednictvím e-mailu info@humanitasafrika.cz, který denně kontrolujeme.

Humanitas Afrika podporuje nejen základní školní docházku, ale i několik mladých lidí, kteří se rozhodli vyučit se nějakému řemeslu. Většina z nich má svého mistra nebo mistrovou, u kterého se učí zpravidla tři roky. Poslední rok je spíše praxí. Nedávno nám sami poslali několik fotografií, na kterých jsou při výkonu zaměstnání. Esther, Anani, Denise i Bright mají tuto možnost díky patronovi nebo patronce z České republiky, kteří je podporují dlouhodobě už od základní školy. V této zprávě si můžete také přečíst dopis jedné z učnic:

Více

V září jsme Vás informovali o studentech dlouhodobě podporovaných v rámci našeho sponzorského programu, kteří uspěli s výbornými výsledky u závěrečných zkoušek na střední škole. Právě pro ně hledáme nyní patrony, kteří by nám pomohli financovat jejich studium na místních univerzitách. Pomozte naplnit ambice těchto několika cílevědomých mladých lidí z Ghany.

Více

Září je pro studenty v Ghaně nejen období, kdy začíná školní rok. Pro ty, co končí studium, přichází po několika měsících čekání chvíle, kdy si mohou konečně oddychnout. V tomto období jsou totiž centrálně zveřejňovány výsledky závěrečných zkoušek. V letošním roce končilo střední školu celkem 9 studentů. Šest z nich absolvovalo s velmi dobrým prospěchem, někteří s dokonce dosáhli na nejvyšší stupeň hodnocení!

Více

Letošního předávání školních pomůcek dětem z vesnic v okrsku Obom se zúčastnili tři naši dlouholetí patroni, kteří v té době byli na návštěvě v Ghaně. Mezi věcmi, které byly dětem distribuovány, byla sada sešitů, psací potřeby, sada pro geometrii včetně pravítek a rýsovacího prkna, slovník, hygienické potřeby jako kartáček na zuby a pasta, zásoba mýdla, kapesník, dále pak školní brašna a uniforma, obuv a hrnek s krytem na vodu. Setkání se zůčastnil také zástupce národního programu zdravotního pojištění, které také dětem hradíme. Školní rok v Ghaně začíná v půli září. Více o osobních dojmech z letošní návštěvy najdete v této zprávě. (fotogalerie)

Více

Africké informační centrum má svou facebookovou stránku

29/07/11

Africké informační centrum je na Facebooku! Staňte se fanoušky a dejte o nás a našich akcích vědět svým přátelům a známým. http://www.facebook.com/africke.informacni.centrum

Knížky pro děti z Lenana Slum

18/11/10

Chcete potěšit děti ze stacionáře v Lenana slum v Keni novými knížkami? Humanitas Afrika organizuje předvánoční finanční sbírku na nákup knih pro knihovnu stacionáře. Přispět můžete na konto veřejné sbírky 555444/2010 s variabilním symbolem 555. Literaturu, která je dětem z kulturního hlediska blízká a vhodná i vzhledem k místním školním osnovám, bychom rádi nakoupili přímo v Nairobi. Děkujeme také všem dárcům, kteří tento rok dětem z Lenana slum pomáhali. Zpravodaj z tohoto projektu naleznete zde.

Během letošního října Humanitas Afrika zařadila další studenty, kteří úspěšně ukončili základní školu, do stipendijního programu. Počet podporovaných studentů tak vzrostl na 50. Čtěte zde.

Více

Díky příspěvkům veřejné sbírky pokračuje podpora žen v Ghaně

28/09/10

V letošním roce jsme díky našim dárcům znovu podpořili sdružení žen Africa Women Association of Obom v Ghaně. Možnosti programu mikrofinancování využilo v tomto roce celkem 40 žen. Fotogalerii ze setkání sdružení si můžete prohlédnout zde. Děkujeme ještě jednou především studentkám z Jihlavy a mladým lidem provozujícím portál onelove.cz za jejich příspěvky do veřejné sbírky.