Učňovský program v roce 2012

21/03/12

Humanitas Afrika podporuje nejen základní školní docházku, ale i několik mladých lidí, kteří se rozhodli vyučit se nějakému řemeslu. Většina z nich má svého mistra nebo mistrovou, u kterého se učí zpravidla tři roky. Poslední rok je spíše praxí. Nedávno nám sami poslali několik fotografií, na kterých jsou při výkonu zaměstnání. Esther, Anani, Denise i Bright mají tuto možnost díky patronovi nebo patronce z České republiky, kteří je podporují dlouhodobě už od základní školy. V této zprávě si můžete také přečíst dopis jedné z učnic:

Jsem ráda, že Vám mohu napsat o více o tom, jak probíhá mé vyučení. Jak se máte? Doufám, že se o Vás všemocný bůh stará stejně dobře, jako o mě.

Začala jsem s vyučením na kadeřnici 16. Května 2010. Bůh byl tak dobrotivý, že mohu bydlet u své mistrové v jejím domě. Odtud je to do salónu jen 50m chůze a to mě motivuje začínat brzy ráno. Moje mistrová je laskavá a pečuje o mě. Smlouva mezi mnou a jí, kterou jsme sepsali, je na tři roky. Za tu dobu bych se práci měla dobře naučit. Nyní mám za sebou rok a devět měsíců.

Budu končit. Posílám Vám a Vaší rodině mnoho pozdravů.

Děkuji a zdravím Vás.

Esther O.