Pomozte našim absolventům, kteří mají šanci studovat na vysoké škole

29/01/12

V září jsme Vás informovali o studentech dlouhodobě podporovaných v rámci našeho sponzorského programu, kteří uspěli s výbornými výsledky u závěrečných zkoušek na střední škole. Právě pro ně hledáme nyní patrony, kteří by nám pomohli financovat jejich studium na místních univerzitách. Pomozte naplnit ambice těchto několika cílevědomých mladých lidí z Ghany.

Jennifer a Florence měly jedny z nejlepších výsledků u závěrečných zkoušek. Rády by studovaly ekonomický obor na místních univerzitách.

Jennifer, Florence a další vybraní studenti pocházejí z venkovské oblasti Ga a dá se říci, že "vyrostli" s Humanitas Afrika, protože byli dlouhodobě podporováni v rámci našeho programu.

Protože si jejich patroni nemohou dovolit nést břemeno finančních závazků spojených s pokrytím celého stipendia pro studium na vysoké škole, hledáme další patrony a sponzory.

Orientačně se dá říci, že roční náklady na studium se pohybují v přepočtu na koruny kolem 20-25 tisíc v prvním roce studia a po té jsou zpravidla okolo 15 tisíc. Závisí na typu studia a instituci.

Několik studentů se hlásí na vysokou školu pro zdravotnický personál nebo pedagogickou školu. Těmto studentům budeme hradit pouze první rok studia, další roky pak zabezpečuje stát. Patří mezi ně Emmanuel Attare, Abigail Adjei Dansoa, Ibrahim Abdallah, Kwaku Nanedzitor.

Pokud se chcete dozvědět víc, napište nám na info@humanitasafrika.cz