Pozdravy Jambo od dětí z Lenana

17/01/15

Pozdravy Jambo od dětí z Lenana

Školní rok v Keni právě začal!! Středoškoláci z centra pro ohrožené děti v chudinské čtvrti Lenana v Nairobi nám poslali pozdravy JAMBO pro rodiny svých patronů v České republice.

V dopise, který jsme obdrželi v závěru minulého roku, se podělili o novinky ze svého života a pokrok, kterého by nemohli dosáhnout bez podpory a štědrosti svých sponzorů.

Zároveň poslali i veselé video, které najdete v této zprávě.


„Většina z nás si nyní užívá bohatý prázdninový program. Moc nás baví organizovat aktivity pro mladší děti. Připravujeme se na sobotu 20.12., kdy v našem centru proběhne každoroční vánoční oslava. Připojí se k ní i studenti-vysokoškoláci, rodiče a další hosté z místní komunity. Potom se rozejdeme na svátky do svých rodin a ti, kteří žádnou rodinu nemají, pojedou na výlet, který pro ně zorganizovala paní Hanne a Ted Howardovi.

2014 byl rokem plným vzrušujících nových událostí a akcí. Alexandra Howard nás navštívila v únoru a uspořádala pro absolventy střední školy školení o tom, jak napsat životopis, jak hledat v nabídkách práce a jak si zvyšovat sebevědomí. Bohužel se nepodařilo sehnat dostatek financí na to, aby všichni, kdo ukončili střední školu v roce 2013 mohli pokračovat na vysokou. Štěstí měli jen dva absolventi: Hillary, která nyní studuje letecké inženýrství a Bonny, který studuje marketing a obchod. Bylo nám líto těch, kteří nemohli pokračovat ve studiu. Paní Hanne a její manžel jim ale naštěstí pomohli najít pracovní příležitosti. To znamená, že si mohou alespoň trošku přivydělat a získat cenné zkušenosti pro další kariéru.  Albanus pracuje jako barista v kavárně, Sharon a Faith dělají telemarketing pro společnost M-Kopa Solar Solutions, Sharon J. pracuje v oděvním obchodu. Carol servíruje kávu na policejní škole a Lydiah pracuje jako asistentka v právní kanceláři. Všichni jsou spokojeni a hodně se učí!

V roce 2014 první studenti ukončili vysokou školu. Díky tomu si mnozí z nás uvědomili, jaké máme možnosti. Nikdo z nás na začátku nevěřil, že bychom se mohli dostat tak daleko, a tak to pro nás bylo něco opravdu úžasného. Mike Bundi promoval s vyznamenáním na Keňském finančním institutu a nyní je zaměstnán u I&M Bank. Ngina, dokončila studium na Strathmore University také s vyznamenáním a je zaměstnána u velké realitní společnosti v centru Nairobi. Kairu, James, Benson a Paul absolvovali vyučení automechanika, zatím ale stále hledají zaměstnání. Pro tři z nich se podařilo najít práci u firmy, která staví ubytovací zařízení v oblasti národní rezervace Masai Mara. Z jejich zkušenosti pro nás plyne ponaučení, že člověk nemusí nutně nakonec dělat to, co vystudoval a že je nutné být kreativní, proaktivně hledat a nebát se vzít jakoukoliv příležitost, která se naskytne. Díky Mikovi a Ngině a jejich úspěchu víme, že cesta ze slumu je reálná – příběh jejich úspěchu a osamostatnění to dokazuje!

Jsme rádi a jsme pyšní na to, že se s Vámi můžeme podělit o tyto dobré zprávy. Věříme,  že se i Vy, naši patroni, radujete s námi. Doufáme, že na nás budete pyšní a že budete dál věřit v naši budoucnost a podporovat nás.

Posíláme pozdravy za všechny děti v Lenana slum z centra Hanne Howard Foundation a přejeme Vám radostné svátky a hodně zdraví a štěstí v Novém roce.“

Podepsáni: Bernadette, Wesley, Esther, Steve, Caroline, Charles & Philomena