Slavíme úspěchy našich studentů

09/09/11

Září je pro studenty v Ghaně nejen období, kdy začíná školní rok. Pro ty, co končí studium, přichází po několika měsících čekání chvíle, kdy si mohou konečně oddychnout. V tomto období jsou totiž centrálně zveřejňovány výsledky závěrečných zkoušek. V letošním roce končilo střední školu celkem 9 studentů. Šest z nich absolvovalo s velmi dobrým prospěchem, někteří s dokonce dosáhli na nejvyšší stupeň hodnocení!

Vůbec nejúspěšnější studentkou je dvacetiletá Florence, která dosáhla nejlepších výsledků v oboru účetnictví a obchodní management (A1) na jedné z nejlepších škol na úrovni našeho gymnázia - Wesley Grammar School v hlavním městě Akkře. Druhou nejlepší je třiadvacetiletá Jennifer, která vystudovala také prestižní školu v hlavním městě s názvem Accra High School a nejlepšího možného skóre dosáhla v předmětu společenské vědy a obchodní management.

Závěrečné zkoušky na střední škole jsou mimořádně přísné a 40% studentů neuspěje. Nejlepšího stupně hodnocení, tedy A1, dosáhne méně než 3% studentů (zdroj: Velvyslanectví USA v Akkře). Vzhledem k tomu, že ve všech předmětech dosáhly tyto dívky hodnocení A až C, mají velkou šanci být přijaty na vysokou školu.

Chceme touto cestou poděkovat všem dárcům, kteří se na podpoře našich absolventů podíleli. Jejich úspěchy jsou jim jistě satisfakcí a důkazem, že do vzdělání dětí, kteří pochází z těch nejchudších poměrů, se vyplatí investovat.

Naše gratulace směřují absolventům i jejich dlouholetým patronům!

Fotogalerie ze setkání se studenty v září 2010.

Zveřejněné výsledky