Úvod   Novinky / Akce

Novinky / Akce

celkem 106 záznamů <<..9 10 11  

Zdravotní péče je pro venkovské obyvatele v Ghaně stále prakticky nedostupná. Se zdravotními problémy lékaře nevyhledávají, což má mnohdy závažné následky, kterým lze účinnou prevencí a léčbou předcházet.

Více

Setkání v Ashifle

01/07/05

V dubnu se do vesnic vypravila první patronka z České republiky. Paní Eva Hošková navštívila Základní školu v Ashifle, kam chodí její adoptivní dcerka Yaa. O svých zážitcích napsala sérii článků do havlíčkobrodského informačního servisu.

Projekt, jehož cílem je zlepšit možnosti uplatnění pro dívky ve vesnické oblasti okresu Amasaman, byl na konci března zahájen dobrovolnicí Nikolou Hauerovou...

Více

Knižní fond obsahuje publikace a periodika o Africe a Afričanech ze všech oblastí společenského zájmu včetně titulů o rozvojové pomoci v afrických zemích. Většina titulů je v angličtině.

Více

V březnu odlétají do Ghany dva dobrovolníci Humanitas Afrika, studenti Západočeské univerzity v Plzn

01/01/05

Oba studenti, Nikola Hauerová a Jakub Němec, stráví v Ghaně 10 týdnů. Před odjezdem se zúčastní několik víkendových tréningových seminářů v prostorách nově založeného Afrického informačního centra. Jejich úkolem je založení učňovské dílny pro švadleny a krejčí ve vsi Obom a přispět tak k rozvoji pracovních příležitostí v této farmářské komunitě. Projekt je zaměřen zejména na místní dívky, jejichž možnosti uplatnění po skončení základní školy jsou kromě obdělávání pole a péči o rodinu takřka nulové.

Čtrnáctiletý Komla Sosukpe začal trpět vředy Buruli na počátku minulého roku. Díky pomoci několika dárců jsme zajistili Komlovu hospitalizaci na oddělení plastické chirurgie, kde byly odoperovány postižené tkáně a nahrazeny tkáněmi z oblasti stehna. Kdyby pomoc nepřišla včas, Komlovi by pravděpodobně byla noha amputována.

Více