Úvod   Novinky / Akce

Novinky / Akce

celkem 102 záznamů <<..9 10 11>>

Vředy Buruli je tropické onemocnění příbuzné tuberkulóze a lepře, které způsobuje micobacterium ulcerans. Jedná se o infekci, která se „zažírá“ do kožní tkáně a kostních dření a její pokročilé formy mohou mít za následek těžké deformace a postižení obzvláště na končetinách.

Více

Komunita Agonsagbo uvítala náš projekt

22/02/06

Díky projektu Vaše dítě v Africe mohou pravidelně do školy chodit nejen děti v Ghaně, ale od září 2005 také první beninské děti. Jedná se o devět dívek a dva chlapce, kteří ztratili rodiče. Více info o škole École Primaire Publique Agonsagbo. Gramotnost beninské populace je podle posledních statistik 40,9%. Jsou to přitom zejména dívky, které mají malé šance vzdělání dokončit, neboť je očekáváno, že jejich místo bude podle tradice v domácnosti. Rozhodli jsme se tedy podpořit více dívek. (Gramotnost beninských žen dosahuje na počátku 21. století pouhých 26,5%). Program bude zaměřen nejen na zajištění školní docházky, ale také zdravotní výchovu a podporu školy jako takové.

Fotografie ze setkání představitelů komunity a předání školních potřeb zveřejňujeme ve fotogalerii.

Malé krůčky naší učňovské dílny

31/01/06

Hned na počátku novém roku máme velmi dobrou zprávu. Podařilo se nám navázat kontakt s organizací Celestial Needy, která podobně jako mi pracuje na rozvojových projektech v Ghaně. Také oni vybudovali učňovskou dílnu pro švadleny v hlavním městě Ghany, Accře. Jejich učňovské centrum má již delšího trvání a je rozvinutější. Prioritou učňovské dílny organizace Celestial Needy je výuka techniky patchwork. Členové organizace nám podali pomocnou ruku a v nejbližší době přijmou dvě z našich dívek na dvouměsíční školení v patchworku v Accře. Pro školení jsme vybrali vedoucí dílny Alimatu Yusifu a ještě jednu šikovnou dívku. Myslíme, že to naší dílně přinese další inspiraci a obohacení. Všem děkujeme za podporu.

Distribuce školních potřeb

28/11/05

Díky patronům zapojeným do programu podpory vzdělání v Ghaně může ve školním roce 2005/2006 pravidelně chodit do školy již 130 dětí z 6 vesnických škol distiktu Obom. Vzhledem k počtu žáků zapsaných do programu proběhlo předávání školních potřeb letos během prvního týdne školního roku na Základní škole přímo v Obomu. Děti si odnesli batohy, sešity, psací potřeby, matematický set, novou uniformu, boty a žáci vyššího stupně (Junior Secondary School) také rýsovací prkno a pravítko. Distribuci přihlíželi někteří rodiče a pomáhali hlavně místní učitelé.

Dětem přejeme, ať je pro ně tento školní rok obzvláště úspěšný a děkujeme všem, kdo se na projektu podílel.

Africká setkání - výstava

14/11/05

Výstava fotografií Heleny Jiřincové, která již několik let spolupracuje a podporuje komunity kmene Kisii a Luo v Keni a pro níž se tato část Afriky stala druhým domovem (procestovala také Tanzánii a ostrov Zanzibar, Zambii). Výstava má ukázat zářící a láskyplný obraz Afriky a bude zajímavá zejména pro ty, kteří se s Afrikou setkávají jen prostřednictvím zpráv o humanitární krizi. Výstava se koná pod záštitou Humanitas Afrika v rámci oslav Měsíce černošské historie.

Obyvatelé a návštěvníci Plzně mají až do konce září možnost shlédnout dvě zajímavé výstavy o Ghaně, které připravili dobrovolníci ze Západočeské univerzity v Plzni. Fotogalerii z jarní návštěvy škol ve vsi Obom a přilehlých oblastech zobrazíte kliknutím na obrázek vlevo.

Více

Zdravotní péče je pro venkovské obyvatele v Ghaně stále prakticky nedostupná. Se zdravotními problémy lékaře nevyhledávají, což má mnohdy závažné následky, kterým lze účinnou prevencí a léčbou předcházet.

Více

Setkání v Ashifle

01/07/05

V dubnu se do vesnic vypravila první patronka z České republiky. Paní Eva Hošková navštívila Základní školu v Ashifle, kam chodí její adoptivní dcerka Yaa. O svých zážitcích napsala sérii článků do havlíčkobrodského informačního servisu.

Projekt, jehož cílem je zlepšit možnosti uplatnění pro dívky ve vesnické oblasti okresu Amasaman, byl na konci března zahájen dobrovolnicí Nikolou Hauerovou...

Více

Knižní fond obsahuje publikace a periodika o Africe a Afričanech ze všech oblastí společenského zájmu včetně titulů o rozvojové pomoci v afrických zemích. Většina titulů je v angličtině.

Více