Úvod   Novinky / Akce

Novinky / Akce

celkem 100 záznamů <<..8 9 10  

Malé krůčky naší učňovské dílny

31/01/06

Hned na počátku novém roku máme velmi dobrou zprávu. Podařilo se nám navázat kontakt s organizací Celestial Needy, která podobně jako mi pracuje na rozvojových projektech v Ghaně. Také oni vybudovali učňovskou dílnu pro švadleny v hlavním městě Ghany, Accře. Jejich učňovské centrum má již delšího trvání a je rozvinutější. Prioritou učňovské dílny organizace Celestial Needy je výuka techniky patchwork. Členové organizace nám podali pomocnou ruku a v nejbližší době přijmou dvě z našich dívek na dvouměsíční školení v patchworku v Accře. Pro školení jsme vybrali vedoucí dílny Alimatu Yusifu a ještě jednu šikovnou dívku. Myslíme, že to naší dílně přinese další inspiraci a obohacení. Všem děkujeme za podporu.

Distribuce školních potřeb

28/11/05

Díky patronům zapojeným do programu podpory vzdělání v Ghaně může ve školním roce 2005/2006 pravidelně chodit do školy již 130 dětí z 6 vesnických škol distiktu Obom. Vzhledem k počtu žáků zapsaných do programu proběhlo předávání školních potřeb letos během prvního týdne školního roku na Základní škole přímo v Obomu. Děti si odnesli batohy, sešity, psací potřeby, matematický set, novou uniformu, boty a žáci vyššího stupně (Junior Secondary School) také rýsovací prkno a pravítko. Distribuci přihlíželi někteří rodiče a pomáhali hlavně místní učitelé.

Dětem přejeme, ať je pro ně tento školní rok obzvláště úspěšný a děkujeme všem, kdo se na projektu podílel.

Africká setkání - výstava

14/11/05

Výstava fotografií Heleny Jiřincové, která již několik let spolupracuje a podporuje komunity kmene Kisii a Luo v Keni a pro níž se tato část Afriky stala druhým domovem (procestovala také Tanzánii a ostrov Zanzibar, Zambii). Výstava má ukázat zářící a láskyplný obraz Afriky a bude zajímavá zejména pro ty, kteří se s Afrikou setkávají jen prostřednictvím zpráv o humanitární krizi. Výstava se koná pod záštitou Humanitas Afrika v rámci oslav Měsíce černošské historie.

Obyvatelé a návštěvníci Plzně mají až do konce září možnost shlédnout dvě zajímavé výstavy o Ghaně, které připravili dobrovolníci ze Západočeské univerzity v Plzni. Fotogalerii z jarní návštěvy škol ve vsi Obom a přilehlých oblastech zobrazíte kliknutím na obrázek vlevo.

Více

Zdravotní péče je pro venkovské obyvatele v Ghaně stále prakticky nedostupná. Se zdravotními problémy lékaře nevyhledávají, což má mnohdy závažné následky, kterým lze účinnou prevencí a léčbou předcházet.

Více

Setkání v Ashifle

01/07/05

V dubnu se do vesnic vypravila první patronka z České republiky. Paní Eva Hošková navštívila Základní školu v Ashifle, kam chodí její adoptivní dcerka Yaa. O svých zážitcích napsala sérii článků do havlíčkobrodského informačního servisu.

Projekt, jehož cílem je zlepšit možnosti uplatnění pro dívky ve vesnické oblasti okresu Amasaman, byl na konci března zahájen dobrovolnicí Nikolou Hauerovou...

Více

Knižní fond obsahuje publikace a periodika o Africe a Afričanech ze všech oblastí společenského zájmu včetně titulů o rozvojové pomoci v afrických zemích. Většina titulů je v angličtině.

Více

V březnu odlétají do Ghany dva dobrovolníci Humanitas Afrika, studenti Západočeské univerzity v Plzn

01/01/05

Oba studenti, Nikola Hauerová a Jakub Němec, stráví v Ghaně 10 týdnů. Před odjezdem se zúčastní několik víkendových tréningových seminářů v prostorách nově založeného Afrického informačního centra. Jejich úkolem je založení učňovské dílny pro švadleny a krejčí ve vsi Obom a přispět tak k rozvoji pracovních příležitostí v této farmářské komunitě. Projekt je zaměřen zejména na místní dívky, jejichž možnosti uplatnění po skončení základní školy jsou kromě obdělávání pole a péči o rodinu takřka nulové.

Čtrnáctiletý Komla Sosukpe začal trpět vředy Buruli na počátku minulého roku. Díky pomoci několika dárců jsme zajistili Komlovu hospitalizaci na oddělení plastické chirurgie, kde byly odoperovány postižené tkáně a nahrazeny tkáněmi z oblasti stehna. Kdyby pomoc nepřišla včas, Komlovi by pravděpodobně byla noha amputována.

Více