Úvod   Novinky / Akce

Novinky / Akce

celkem 106 záznamů <<..9 10 11>>

Setkání patronů projektu Vaše dítě v Africe

01/12/06

V sobotu 16. 12. proběhne od 13 hodin v pražském kině MAT předvánoční setkání patronů projektu Vaše dítě v Africe.

Adresa

Karlovo nám. 19, Praha 2
Spojení: tramvají nebo metrem Karlovo nám.

Registrace:

Velký dík Divadlu bratří Formanů za podporu benefiční plavby

03/10/06

V sobotu 23. září vyplula divadelní Loď Tajemství na zcela vyjímečnou večerní plavbu po Vltavě. Na programu byl koncert vokálních iluzionistek Yellow Sisters, vystoupení zpěvačky Victorie a namibijský svatební rituál Engoma. Celkový výtěžek z benefiční akce a prodeje oděvů ušitých dívkami v učňovské dílně ve vsi Obom činí 37 833,- Kč a je určen ve prospěch sbírky pořádané na podporu projektů vzdělávání žen v Ghaně a Burkině Faso, která byla touto beneficí zahájena.

Tour de Africa

02/09/06

Humanitas Afrika a Divadlo bratří Formanů pořádá benefiční plavbu na podporu vzdělávání dívek a žen v Ghaně a Burkině Faso.

Kotviště lodi: Libeňský most, pod budovou Lighthouse, Jankovcova ul. Metro B Palmovka nebo C Nádraží Holešovice, po té tram 1, 12, 15 nebo 25 na zast. Maniny, dále 5 min. pěšky směrem k Libeňskému mostu. Loď kotví za vysokou skleněnou budovou Lighthouse vpravo.

Nalodění od 18 hod. Odplouváme v 19 hodin!

Program:

Vstupné: 150,- Kč. Předprodej vstupenek: Divadlo v Celetné, Celetná 17, Praha 1, Tel: 222 326 843. Info a rezervace vstupenek:

Pečení pro děti ze sirotčince Lenana v Keni

02/09/06

Pečení pro děti je charitativní akce na pomoc dětem uskutečňovaná pod záštitou Českého výboru pro UNICEF, kterou organizuje skupina dobrovolných spolupracovníků Českého výboru pro UNICEF. Pečení se koná se každou první sobotu v měsíci od 10 h v pasáži Myslbek, ul. Na Příkopě v centru Prahy – v září 2006 se zúčastní také dobrovolníci z Humanitas Afrika.

Přijďte v sobotu 2. září mezi 10 a 16 hodinou do nákupního centra Myslbek nedaleko Václavského náměstí a koupí sladkých i slaných dobrot přispějte na denní stravovací program dětí ze sirotčince LENANA SLUM ORPHANS v keňském hlavním městě Nairobi. Více o projektu se dozvíte na jeho stránce, nebo přímo na akci.

Pomáhat přijde také herec Petr Vacek.
Těšíme se na setkání s Vámi!

Vředy Buruli je tropické onemocnění příbuzné tuberkulóze a lepře, které způsobuje micobacterium ulcerans. Jedná se o infekci, která se „zažírá“ do kožní tkáně a kostních dření a její pokročilé formy mohou mít za následek těžké deformace a postižení obzvláště na končetinách.

Více

Komunita Agonsagbo uvítala náš projekt

22/02/06

Díky projektu Vaše dítě v Africe mohou pravidelně do školy chodit nejen děti v Ghaně, ale od září 2005 také první beninské děti. Jedná se o devět dívek a dva chlapce, kteří ztratili rodiče. Více info o škole École Primaire Publique Agonsagbo. Gramotnost beninské populace je podle posledních statistik 40,9%. Jsou to přitom zejména dívky, které mají malé šance vzdělání dokončit, neboť je očekáváno, že jejich místo bude podle tradice v domácnosti. Rozhodli jsme se tedy podpořit více dívek. (Gramotnost beninských žen dosahuje na počátku 21. století pouhých 26,5%). Program bude zaměřen nejen na zajištění školní docházky, ale také zdravotní výchovu a podporu školy jako takové.

Fotografie ze setkání představitelů komunity a předání školních potřeb zveřejňujeme ve fotogalerii.

Malé krůčky naší učňovské dílny

31/01/06

Hned na počátku novém roku máme velmi dobrou zprávu. Podařilo se nám navázat kontakt s organizací Celestial Needy, která podobně jako mi pracuje na rozvojových projektech v Ghaně. Také oni vybudovali učňovskou dílnu pro švadleny v hlavním městě Ghany, Accře. Jejich učňovské centrum má již delšího trvání a je rozvinutější. Prioritou učňovské dílny organizace Celestial Needy je výuka techniky patchwork. Členové organizace nám podali pomocnou ruku a v nejbližší době přijmou dvě z našich dívek na dvouměsíční školení v patchworku v Accře. Pro školení jsme vybrali vedoucí dílny Alimatu Yusifu a ještě jednu šikovnou dívku. Myslíme, že to naší dílně přinese další inspiraci a obohacení. Všem děkujeme za podporu.

Distribuce školních potřeb

28/11/05

Díky patronům zapojeným do programu podpory vzdělání v Ghaně může ve školním roce 2005/2006 pravidelně chodit do školy již 130 dětí z 6 vesnických škol distiktu Obom. Vzhledem k počtu žáků zapsaných do programu proběhlo předávání školních potřeb letos během prvního týdne školního roku na Základní škole přímo v Obomu. Děti si odnesli batohy, sešity, psací potřeby, matematický set, novou uniformu, boty a žáci vyššího stupně (Junior Secondary School) také rýsovací prkno a pravítko. Distribuci přihlíželi někteří rodiče a pomáhali hlavně místní učitelé.

Dětem přejeme, ať je pro ně tento školní rok obzvláště úspěšný a děkujeme všem, kdo se na projektu podílel.

Africká setkání - výstava

14/11/05

Výstava fotografií Heleny Jiřincové, která již několik let spolupracuje a podporuje komunity kmene Kisii a Luo v Keni a pro níž se tato část Afriky stala druhým domovem (procestovala také Tanzánii a ostrov Zanzibar, Zambii). Výstava má ukázat zářící a láskyplný obraz Afriky a bude zajímavá zejména pro ty, kteří se s Afrikou setkávají jen prostřednictvím zpráv o humanitární krizi. Výstava se koná pod záštitou Humanitas Afrika v rámci oslav Měsíce černošské historie.

Obyvatelé a návštěvníci Plzně mají až do konce září možnost shlédnout dvě zajímavé výstavy o Ghaně, které připravili dobrovolníci ze Západočeské univerzity v Plzni. Fotogalerii z jarní návštěvy škol ve vsi Obom a přilehlých oblastech zobrazíte kliknutím na obrázek vlevo.

Více