Otevřte si zpravodaj v prohlížeči zde.

   
Humanitas Afrika
 

Newsletter Afrického informačního centra 1/2014 / African Information Centre 1/2014

 
 
 
 

Nelson Mandela se vrací ke svým předkům

 
 

Nelson Rolihlahla Mandela, první africký prezident Jižní Afriky po pádu apartheidu a celosvětová osobnost známá jako Madiba, se vrátil ke svým předkům v prosinci roku 2013. Jeho život a odkaz je inspirací pro miliony lidí na celém světě.

V článku, který naleznete na stránkách Afrického informačního centra, Pusch Commey, právník a autor několika knih vzdává hold velkému muži – Madibovi.

 
 
 
 

Blakk Rasta - pocta Nelsona Mandelevi

 
 

Ghanská reggae star Blakk Rasta vzdává písní „Eager To See Mandela“ poctu Nelsonu Mandelovi. Píseň si můžete poslechnout například zde.

 
 
 
 

Komla Afeke Dumor, reportér BBC, zemřel. Budeme navždy vzpomínat.

 
 

V lednu 2014 zemřel ve Velké Británii mladý dynamický africký novinář Komla Afeke Dumor, který pracoval pro BBC World  News a byl hlavním protagonistou pořadu „Focus on Africa“ („Zaostřeno na Afriku“).

V článku publikovaném v mezinárodně vydávaném měsíčníku New African vzdává Komlovi poctu jeho editor Baffour Ankomah.

 
 
 
 

Nepříznivý stav afrických zdrojů

 
 

Oh, Aridone, přines mi zpátky mé bohatství z hrobek darebáků/ legendární svědku příchodů a odchodů/ bohu mé paměti, můj učiteli.

Tato báseň od nigerijského básníka Tanure Ojaide zvítězila v soutěži BBC, nazvané „Afrika a poezie“,  a vyšla v knize „Osud supů“ (Heinemann 1989). Shrnuje pocity bezmocnosti Afriky čelit vytrvalému drancování jejích zdrojů......

Celý článek, jež napsal Pusch Commey, spisovatel a právník, narozený v Ghaně a žijící v Johannesburgu, si můžete přečíst zde.

 
 
 
 

Fotoalbum úspěšných absolventů trénikového programu Kafé Afrika

 
 

V lednu 2014 úspěšně absolvovala šestiměsíční vzdělávací program v Kafé Afrika první skupina účastníků. Kafé Afrika je projekt sociálního podnikání organizace Humanitas Afrika. Jedná se o pracovně tréninkový program, jehož cílem je získat dovednosti a zkušenosti v oblasti pohostinství a poskytnout jim následnou pomoc při hledání zaměstnání po ukončení programu. Na facebookových stránkách Kafé Afrika si můžete prohlédnout fotky ze slavnostního ukončení prvního cyklu.

..........................................................

Kafé Afrika založilo občanské sdružení Humanitas Afrika. Jedná se o tréninkovou kavárnu pro pracovní integraci afrických imigrantů a azylantů. Více o projektu si můžete přečíst na našich internetových stránkách - zde.

 
 
 
 

Blakk Rasta: „World Cup Africa“

 
 

Africká reggae superstar Blakk Rasta složil speciální píseň na podporu pěti afrických zemí, a to Alžírska, Kamerunu, Ghany, Pobřeží slonoviny a Nigérie, které se kvalifikovaly na mistrovství světa ve fotbale v Brazílii v roce 2014.

Zde si můžete poslechnout píseň „World Cup Africa“.

 
 
 
 

Velikonoční taneční reggae party v Kafé Afrika

 
 

Všechny zveme na velikonoční taneční reggae party v Kafé Afrika. Večerem provází Dj Kaja (CZ). Na bubny zahraje Papis Nyass (Gambia)

Kde: Kafé Afrika, Vojtěšská 9, Praha 1

Kdy: Sobota 19. dubna 2014 od 20 hodin

Vstupné: 50 Kč

.....................................................

Kafé Afrika založilo občanské sdružení Humanitas Afrika. Jedná se o tréninkovou kavárnu pro pracovní integraci afrických imigrantů a azylantů. Více o projektu si můžete přečíst na našich internetových stránkách - zde.

 
 
 
 

Nelson Mandela Goes To His Ancestors

 
 

He sacrificed a glittering career as a lawyer, sacrificed what was arguably the most beautiful wife in the world, sacrificed his children, and was prepared to sacrifice his life, leaving them all behind. All for the freedom of the far greater majority of the oppressed. That was Nelson Mandela.

Read the full message.

 
 
 
 

Blakk Rasta - Tribute song to Mandela

 
 

This is a tribute song from the Ghanaian reggae super star Blakk Rasta to Mandela you may listen.

 
 
 
 

New African Tribute to Komla Afeke Dumor

 
 

Komla Afeke Dumor, named as one of New African’s 100 Most Influential Africans in 2013, is no more. The Ghanaian broadcaster, who “played a singular role in transforming the coverage of Africa, not only for the BBC but across broadcasting”, according to one BBC boss, died suddenly in London on 18 January, aged 41. Our editor, Baffour Ankomah, a fellow countryman, reports on a life cut short, but very well spent.

Read the full message

 
 
 
 

The Plight Of Africa’s Resources

 
 

Oh Aridon, bring back my wealth from rogue vaults/legendary witness of comings and goings/memory god my mentor.

This winning poem by Nigerian poet Tanure Ojaide in the BBC Africa poetry competition, published in the book Fate of Vultures (Heinemann, 1989), sums up the feeling of African helplessness in the face of unrelenting plunder of its natural resources.

Read the full story written by Pusch Commey.

 
 
 
 

Pictures of trainees who successfully completed a programme in Kafe Afrika.

 
 

In January 2014, the first group of trainees successfully completed a 6 month training programme in Kafe Afrika. Kafe Afrika is a social enterprise project of Humanitas Afrika launched to provide apprenticeship training to some Africans in Prague in the hospitality industry to assist them  find a job in the field after completion.See some historic photos from the final day of the first 6 months by the first group.

You can see them on Kafé Afrika´s facebook.

...............................................

Kafé Afrika is a project started by African-Czech civic association Humanitas Afrika. It's a training café for integration of African immigrants and refugees. Please go to our website to find outmore about the project - here.

 
 
 
 

Blakk Rasta: „World Cup Africa“

 
 

African reggae super star Blakk Rasta has composed a special song in dedication and support of the five African countries namely Algeria, Cameroon, Ghana, Ivory Coast and Nigeria that have qualified to particiapte in the 2014, FIFA  World Cup in Brazil.

Here you may listen World Cup Africa by Blakk Rasta.

 
 
 
 

The party is on again in Kafe Afrika

 
 

Massive Easter Reggae Dance Party with DJ Kaya (CZ) and live African drums by Papis Nyass (Gambia).

Where: Kafe Afrika,

Address:Vojtesska street 9, Prague 1

Date:Saturday 19th April 2014

Time: 20hr

Entry: 50kc

..............................................................

Kafé Afrika is a project started by African-Czech civic association Humanitas Afrika. It's a training café for integration of African immigrants and refugees. Please go to our website to find outmore about the project - here.

 
 
Africké informační centrum
Ječná 2, 120 00 Praha 2
Tel.: +420 251 560 375
Fax: +420 251 560 375


Otevírací doba
Úterý, Čtvrtek: 14 – 18
 
 
         
 

Pokud nechcete newsletter nadále dostávat, klikněte na následující odkaz: Odhlásit odběr